Muhtarlar Ev Pansiyonculuğu Hakkında Bilgilendirildi

24 Aralık 2012

Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Proje Uzmanı Özlem Coşkun, mahalle ve köy muhtarlarına Ev Pansiyonculuğu konusunda eğitim verdi.

Eğitimde; pansiyonculuğun ne olduğu, ev pansiyonculuğu yapacakların taşıması gereken kriterler, ailelerin tespit edilmesi ve bu kapsamda verilecek eğitimlerle ilgili bilgi verildi. Toplantıda muhtarlar, ev pansiyonculuğu kurslarıyla birlikte dil eğitiminin verilmesini istediler. Ev pansiyonculuğu ile ilgili tanıtım broşürlerinin ve ev pansiyonculuğu yapmak isteyenlere yönelik başvuru formlarının verildiği toplantıda anket çalışmasına da katılan muhtarlar, Çanakkale’nin 2015’e hazırlanması kapsamında görüş ve düşüncelerini aktardılar.

Ev Pansiyonculuğu yapmak isteyen vatandaşlar Çanakkale Valiliği AB Proje ve Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan başvuru formlarına bağlı bulundukları mahallenin muhtarlıklarında 31 Ocak 2013 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilecekler.

Toplantıya Barbaros Mahallesi Muhtarı Şaban Şahin, Esenler Mahallesi Muhtarı Nazife Aydın, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural, Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Şebnem Kumtepe, Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Cahit Sevim, Kepez Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Selahattin Korkmaz, Kepez Boğazkent Mahallesi Muhtarı Hamit Özdemir, Kepez Hamidiye Mahallesi Muhtarı Ayşe Dereli, Güzelyalı Muhtarı Hasan Sağlam, İntepe Yeni Mahalle Muhtarı Coşkun Uyanık ve Tevfikiye Köyü Muhtarı Mehmet Er katıldı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir