Muhteşem Oyun Çanlılara Sahnelendi

Muhteşem Oyun Çanlılara Sahnelendi
17 Temmuz 2019

Çan Belediyesi, kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında Nokta Tiyatrosu’nu Çan’a getirdi.  Ücretsiz olarak sahnelenen “Eski Kurttan Çakallara Tüyolar” isimli oyun Çanlılar tarafından yoğun bir ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Çan Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklere devam ediyor. Çan, şimdide Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Eski Kurttan Çakallara Tüyolar” isimli oyuna ev sahipliği yaptı. Çan Belediyesi Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda sahnelenen oyuna Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve çok sayıda Çanlı katıldı. Şöhret kavramının canlı müzik eşliğinde ele alındığı, Abdullah Şahin, Belma Mamati, Mehmet Özden, Canan Sirel Günçer’in oynadığı, Ali Yayla’nın yönetmenliğindeki ücretsiz oyun Çanlılar tarafından çok beğenildi.

Usta sanatçıya ve ekibine oyun bitiminde sahnede teşekkür eden Çan Belediye Başkanı Bülent Öz “Abdullah Şahin değerli bir sanatçımız. Kendisini, Nokta ile Virgül karakterlerinden, başarılı sanatçı kimliğinden tanıyoruz. Bugün Çanlı hemşerilerimiz, tiyatroyla ve kendileriyle buluşturmaktan mutluyuz. Önümüzdeki günlerde de başka oyunlar Çan’da sahnelenecek. Çan’ı hem belediyecilik hizmetlerinde örnek kılmaya hem de sosyal kültürel faaliyetlerde önde bir kent yapmaya kararlıyız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir