MÜSİAD 24 Yaşında

MÜSİAD 24 Yaşında
06 Mayıs 2014

Bu yıl kuruluşunun 24’ncü yılını kutlayan MÜSİAD’ın Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Yıldız açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“5 Mayıs 1990 tarihinde kurulan derneğimiz bugün 24 yaşında. Bu 24 yıl içinde, pek çok siyasal, sosyal ve ekonomik olaya, ya şahit olduk, ya da bizzat yaşadık. Yaşadıklarımızla ilgili, kanaatimizi ifade ettik, duruşumuzu gösterdik. Yaptıklarımızla, söylediklerimizle, inandığımız değerlerimizin karşılığını sergiledik. Kurulduğumuz günden beri, ülkemizin, milletimizin daha iyiyi hak ettiğini ifade ettik. Hedeflerimizi, hayalini kurduklarımızı, örneğini gördüklerimizi, araştırdık, soruşturduk, kayda aldık. Temsil ettiğimiz değerlerimizin liyakati için çalıştık. Memleketimizin ve milletimizin daha iyiye layık olduğunu düşünerek, sınırlarımızı zorladık. Uluslararası etkinlikler düzenledik. Üstümüzdeki sorumluluğun sadece ülkemiz sınırları içinde kalmaması gerektiğine olan inancımızla, tüccar bir peygamberimizin olduğu bilinciyle ve onun ahlakıyla ahlaklanma prensibiyle, dünya üzerindeki tacirlere kapımızı açtık. Birlikte büyük çalışmalara imza attık. 55 ülkede uzattığımız elimizin karşılığını, temsilcilikle taçlandırdık. İnanmış 12 işadamıyla kurulmuş olan MÜSİAD, bugün ülkemizde 7.500 üyesiyle, büyük bir aileye ulaşmış durumda.
MÜSİAD, bugüne kadar yaptıklarıyla, gelecekte yapabileceklerinin teminatını göstermiş bir kurumdur. Bil vesile, daha iyi, daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaya, hayal etmeye ve hayallerimizin gerçekleşmesi için çalışmaya, örnek işadamları olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki sene 25. yılımızı da bu heyecan ve coşkuyla idrak etmenin temennisiyle, bütün Çanakkalemize ve değerli MÜSİAD üyelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir