Müsilajın Etkileri ve Çözüm Önerileri Konuşuldu

Müsilajın Etkileri ve Çözüm Önerileri Konuşuldu
07 Haziran 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Marmara Denizi'ni etkisi altına alan müsülajın etkileri ile ilgili bilgi edindirme amacı ile gerçekleştirilen panele katılımda bulundu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, ÇOMÜ ile GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)) ortaklığında online olarak gerçekleştirilen “Müsilajın Ekolojik, Ekonomik, Sosyal Etkileri ve Çözüm Önerileri”  paneline Başkan Gökhan'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları konusunda teknik personel de katıldı. 

Panele, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahsen Yüksek, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Prof. Dr. Adnan Ayaz, GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)) İl Koordinatörü Recai Başaran, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Yatırım Destek Ofisinden Uzman Petek Eğerci Coşkun ve ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Büyükateş  de konuşmacı olarak katılımda bulundu.

Müsilajın denizel ekosisteme verdiği zararların ve sosyo-ekonomik etkilerinin yanı sıra çözüm tavsiyelerinin de görüşüldüğı panelde görüşlerini bildiren Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesinin müsilaj ile mücadelede üstüne düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğunu ifade etti. 

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir