Mustafa Özacar: “Başımız Dik, Güneş Balçıkla Sıvanmaz”

01 Ağustos 2013

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Gelibolu Belediyesi’ne yönelik soruşturmanın ardından belediye hizmet binası önünde kamuoyuna ve basına açıklama yaptı. Basın açıklamasında CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, CHP İlçe Başkanı Yunus Kaya, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Umurbey Belediye Başkanı Vedat Özkan, Bolayır Belediye Başkanı Cavit Sezer, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerinin hazır bulundu.

Sözlerine; “Gelibolu halkının en ufak bir endişesi olmasın. Başımız her zaman dik olacak” diyerek başlayan Özacar, “Gerçeği görmek isteyenler; Gelibolu Belediyesi’ni devraldığımız dönemle şu andaki tabloyu karşılaştırsınlar. Bizler, Gelibolu halkının belediyesini şeffaf, dürüst, katılımcı bir anlayışla yönetiyoruz. Tek amacımız hizmet etmek, bunun için gece gündüz çalışıyor, tüm imkansızlıkları kararlılıkla aşıyoruz. Yargılama sürecinde gerçeğin aydınlanacağına gönülden inanıyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.

“Kimse ifade vermekten kaçmaz!”
Gelibolu Belediyesi personelinin polisler tarafından evlerinden zorla alınmasına sert tepki gösteren Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar; “Yaklaşık iki yıldan bu yana açık olan bir soruşturma nedeniyle dokuz çalışanımız 23 Temmuz salı günü sabahı, hiç de uygun olmayan bir şekilde evlerinden alınarak gözaltına alınmışlardır. 24 Temmuz günü gecesi yapılan savcılık soruşturması sonucu altı çalışanımız serbest bırakılmış, üç çalışanımız ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Ne mutlu ki, 29 Temmuz 2013 itibariyle üç arkadaşımızın serbest bırakılması ile özgürlüğü elinden alınmış hiç bir personelimiz kalmadı. Gelibolu Belediyesi’nin başkanından, meclis üyesine, birim amirinden diğer çalışanlarına kadar bu olay gerçekleşinceye kadar, yargı makamlarına defalarca çağrılmış ve her defasında da bu çağrılara seve seve icabet etmiş insanlarız. Keşke arkadaşlarımız bu şekilde, sabah erken saatlerde çocuklarının ve ailelerinin gözleri önünde evlerinden zorla alınmasalardı; insan onuruna yaraşır şekilde çağrılsalar, Onlar bu çağrıya seve seve uyarlardı” dedi.

“Hep birlikte daha çok çalışacağız”
Gelibolu Belediyesi olarak dürüst, şeffaf, katılımcı, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını egemen kılarak Gelibolu halkına hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Özacar sözlerine şöyle devam etti: “Bizler her zaman adalete inandık ve saygı duyduk. Bir yerde adaletsizlik varsa, onun üzerine adaletle gitmek ve adaleti hakim kılmak zorundayız. Bir hatamız, istemeden bir kusurumuz varsa da bedelini seve seve öderiz. Bizler her zorluğun üstesinden geliriz; yeter ki birbirimizi sevelim ve birbirimize güvenelim. Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe olalım. Önümüzde yerel seçimler var. Bizler tüm bunlara karşın hep birlikte daha çok çalışacağız. Önümüzdeki dönemde de dürüst, şeffaf, katılımcı, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını egemen kılarak Gelibolu halkına hizmet etmeye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Büyük üzüntüler yaşayan personelime ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; Gelibolu halkına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

“Yaptıklarımız ortada”
Yerel seçimler öncesinde bu tür soruşturmaların çalışma şekillerini asla değiştiremeyeceğini vurgulayan Başkan Özacar, sözlerini şöyle tamamladı: “Göreve geldiğimiz günden bu güne, yaptıklarımız sadece görünenlerle değil, yaşadıklarımızla tüm halkımızın gözleri önündedir. İçme suyumuzdan çöpümüze, yolumuzdan parkımıza, sosyal aktivitelerimizden yaptıklarımıza kadar her şeyi dün de bugün de yarın da halkımızla paylaştık ve paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerden asla ve asla hiç bir gizlimiz olmadı ve olmayacak. Yaşadığımız her şeyi halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz”

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir