Nakış, Giyim ve El Sanatları Kursiyerleri Emeklerini Sergiledi

25 Mayıs 2010

Çanakkale’de Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü?nün 2009-2010 eğitim yılı yıl sonu faaliyetleri kapsamında Kepez Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği nakış, giyim ve el sanatları kursunda ortaya çıkan eserler düzenlenen sergi ile beğeniye sunuldu.

Kepez Belediyesi Metin Topsoy Parkında bulunan Atatürk anıtının önünde gerçekleşen açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, 2010 yılında Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa çok şeyler başardıklarını belirterek, ?Bu başarılı çalışmalar bu noktalarda kalmayacak. Bunun inancıyla bir yıl boyunca el emeği göz nuru dökülerek oluşturduklarını sergileyen kursiyerlere elinize sağlık diyorum. Dikiş nakış kursiyerleri bizim ilk göz ağrılarımız. Eğitim ve kültür merkezinde açtığımız diğer kurslar için de topluca bir sertifika törenimiz olacak. Belde halkımız için her başarılı çalışmada belediye olarak yer aldık ve almaya devam edeceğiz” dedi.

Törende Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi de bir gösteri sundu. Törenlerin ardından kursiyerlerin hazırladığı çalışmaların sunulduğu stantların açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk ile Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan birlikte kesti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir