Namık Kemal Mahalle Meclisi Kuruldu

28 Kasım 2013

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu Kent Konseyi toplantı salonunda mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıyı divan başkanlığına seçilen Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cahit Sevim yönetti. Toplantıda adayların belirlenmesinin ardından yapılan seçimde Namık Kemal Mahallesi yürütme kuruluna “Alaettin Evcil, Deniz Karadeniz, Ahmet Demir, Ali Öztürk, Şükran Yaman, Yusuf Çengeloğlu, Engin Kandemir” seçildi. Yönetim Kurulu kendi arasında yaptığı toplantı sonrası Başkanlığa Engin Kandemir’i, Başkan yardımcılığına Ali Öztürk’ü getirdi.

Namık Kemal Mahallesi Çanakkale merkezinde en eski yerleşim yerine kurulduğunu belirten Namık Kemal Mahalle Meclis Başkanı Engin Kandemir; “Bu şehirde çok yapılacak iş var. Yaşayanların da bu şehre borcu olduğunu düşünmekteyim. İnsanlar çevreyi daha iyi anlar daha iyi hizmet sunarsa birlikte çalışmalar yapacağımıza inanmaktayım” dedi. Kandemir şunları söyledi;

“Bütün köylerden gelen minibüsler sarıçayköprüsü altında toplanıyor. Burada daha farklı düzenlemeler olmalı. Sarıçay’ınçevresine farklı tesisler yapılabilir. Sarıçay’ın denizle birleştiği yerin ve çevrenin daha estetik görünüme kavuşturulması gerektiğini düşünüyorum.Eski yerleşim bölgesi olduğumuz için daha önce bu kentte yaşayanların hatıralarının yer aldığı müzeler olabilir.”

Meclis çalışmalarına halkın katılımının önemli olduğunu ifade eden Başkan Kandemir; “Kent Konseyi bünyesinde mahalle yapılanmaları yeni başladı. Namık Kemal mahallemizi de yeni gerçekleştirdik. Esnaflara, mahalle sakinlerine yönelik bilgilendirici, tanıtıcı kılavuzlar vereceğiz. Mahalle sakinlerini daha bilgili hale getirdiğimiz zaman katılımın daha büyük olacağına inanıyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir