Namık Kemal Mahallesi’nde Stratejik Plan Tartışıldı

02 Temmuz 2014

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi toplantı salonunda Çanakkale Belediyesi 2015/2019 Stratejik Plan hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantıda vatandaşlar görüş ve önerilerini ifade etti.

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi çalışma ofisinde düzenlenen toplantıya Mahalle Meclis Başkanı Engin Kandemir ve Yürütme Kurulu Üyeleri, mahalle muhtarı Cahit Sevim ve bazı belediye meclis üyeleri ile mahalle esnafları ve sakinleri katıldı.

Katılımcılar Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen 2015-2019 Stratejik Plan çalışmalarını değerlendirdiler ve önerilerini ifade ettiler. Toplantıda mahalle meclisi başkanı Engin Kandemir, Namık Kemal-Barbaros-İsmet Paşa ve Fevzi Paşa mahalle meclislerinin ortaklaşa yürüttüğü Sarıçay çevresinin düzenlenmesi konusunun plânda da yer almasını önerdi. Ayrıca Atatürk köprüsü altında bulunan köy otobüslerinin kaldırılacağı yönünde söylentiler olduğunu, köy otobüslerinin bu bölgede kalması gerektiği esnaflar tarafından dile getirildi. Şehir içerisine kurulan AVM?lerin ve zincir marketlerin küçük esnafları etkilediği için şehir dışına çıkması istendi.

Kadınlar, Stratejik Plana Katkı Sağlıyor
Dış paydaş toplantıları 1 Temmuz tarihinde ise Kent Konseyi Kadın Meclisi buluşması ile devam etti. Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıya Meclis Üyeleri Rebiye Ünüvar, Bilge Şimşek ve Birten Sarıbaş, Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal, Kadın Meclisi üyeleri ve kentte kadınlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kadınlar, beş yıllık stratejik plana çok sayıda fikir ve görüşle katkı sağladı. Kent yönetiminin yanı sıra ekonomik ve sosyal pek çok alanda kadınların ağırlıklı olarak yer aldığı bir kent olan Çanakkale’de bu durumu oldukça sevindirici bulduklarını belirten katılımcılar, kadın eğitimi ve istihdamına ilişkin çalışmaların artırılmasına yönelik taleplerini de dile getirdi.

Devam etmekte olan dış paydaş toplantıları kapsamında, 2 Temmuz’da Gençlik Çalıştayı, 3 Temmuz’da Esenler Mahalle Meclisi, 4 Temmuz’da Kemalpaşa Mahalle Meclisi ve Hayvan Hakları Çalıştayı, 7 Temmuz’da Spor Çalıştayı’nın yanı sıra 8 Temmuz’da ise Esnaf Odaları ile buluşma gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir