“Ne Var Ne Yok” Sergisi Açıldı

28 Aralık 2018

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerinin çalışmalarından oluşan 6. “Ne Var Ne Yok” sergisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda açıldı.Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencilerinin de dans gösterisi ve bir oyunla katılım gösterdikleri etkinlikte 104 öğrencinin çalışmaları yer aldı.

Kavramsal Sanat Topluluğunun 6 yıldır geleneksel olarak düzenlediği etkinliğin açılış konuşmalarını, sırasıyla; topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Umut Germeç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan yaptı. Her yıl final sınavları öncesinde gerçekleştirilen “Ne Var Ne Yok” sergilerinin, öğrencilerin üretmeye yönelik motivasyonlarını artırdığını ve kolektif çalışmaların güzel sanatlar alanındaki önemini vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Umut Germeç sergiye emeği geçenlere teşekkür etti. Prof. Dr. Dinçay Köksal; böylesi etkinliklerin Güzel Sanatlar Fakültesinin imajını belirlediğini, birlikte çalışma kültürünü güçlendirdiğini vurgulayarak, Troya Yılı kapsamında fakültemizde düzenlenen başarılı etkinlikleri örnek verdi. İlki 2013 yılında gerçekleştirilmiş olan 18 Mart Sanat Günleri etkinliklerinin de gelenekselleşerek devam etmesinin önemine değindi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan ise kültürel ve sanatsal etkinlikler aracılığıyla fakülteler arası etkileşimin artacağını vurgulayarak, işbirliği ve destek mesajı verdi.

Açılış konuşmalarının ardından yapılan kura çekilişi ile belirlenen öğrencilere Kavramsal Sanat Topluluğu tarafından birer armağan verildi. Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdiği dans gösterisinin ardından tüm öğrencilere ve davetlilere Ne Var Ne Yok sergilerinin geleneksel tadı olan “tarhana çorbası” ikram edildi. Etkinlik; NFK Tiyatro Sahnesinde, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencilerinin sergilediği “Sen Gara Değilsin” adlı oyunla devam etti.

GSF Bölümleri, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri sergisi GSF Sergi Salonunda Ocak ayı sonuna kadar görülebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir