Niyazi Önen: “Kadromuzu Dağıtmayacağız”

Niyazi Önen: “Kadromuzu Dağıtmayacağız”
05 Mayıs 2010

Bank Asya 1. Lig’den düşen Çanakkale Dardanelspor’un kulüp başkanı Niyazi Önen, önümüzdeki yıl mevcut kadroda herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmediklerini belirterek, “Yani mevcut kadromuzu dağıtmayı düşünmüyoruz. Yıllardan bu yana futbol hayatındaki deneyimler başarısızlık dahi olsa mevcut kadroların bozulmaması gerektiğini öğretti. Biz de bunu böyle yapacağız” dedi.

Dardanelspor tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen Çanakkale Dardanelspor Kulübü Başkanı Niyazi Önen, küme düşmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Burada gerçekten bir başarısızlık söz konusu. Çok büyük umutlarla çıktığımız Bank Asya’da hedefimiz sezon başında da yaptığımız toplantıda belirttiğimiz gibi küme düşmek değil, süper lige çıkmaktı. Ancak maalesef yönetimimizin, profesyonel teknik kadromuzun ve futbolcularımızın performanslarından kaynaklanan bazı durumların yanı sıra kendi irademizin dışında sakatlıklar, hakem hataları gibi olaylar olabiliyor. Ne olursa olsun tabii sonuç ortada. Takımımız küme düştü” dedi.

Çanakkale Dardanelspor olarak bir defteri kapatıp yeni bir defter açtıklarını da belirten Niyazi Önen, “Önümüzdeki defteri kapatıyoruz. Daha doğrusu bir sayfa kapandı. Önümüzdeki yıl mevcut kadromuzda herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz. Yani mevcut kadromuzu dağıtmayı düşünmüyoruz. Yıllardan buyana futbol hayatındaki deneyimler başarısızlık dahi olsa mevcut kadroların bozulmaması gerektiğini öğretti. Aynı kadro ve ekiple devam edip, yapılan hataları ortadan kaldırarak yola devam edersek tekrar başarının geleceğine inanıyoruz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ YILDAKİ ÖDEME SİSTEMİMİZİ PERFORMANS ESASINA DAYANDIRACAĞIZ”

Konuşmasında önümüzdeki yıl uygulayacakları ödeme sitemi hakkında da bilgi veren Başkan Önen, “Tamamen önümüzdeki yıldaki ödeme sistemimizi performans esasına dayandırıyoruz. Bu şu demek. Bu yıl Bank Asya 1. Ligi’nde futbolcularımıza ne kadar transfer ücreti ödüyorsak aynı miktarı küme düşmemize rağmen 2. Lig’de de ödemeye devam edeceğiz. Zorda olsa bunu yapacağız. Ancak, bunun yüzde 50’sini maç başı ödeyeceğiz. Geriye kalan yüzde 50’sini de Bank Asya’ya tekrar çıkma kayıt ve şartına bağladık. Prim sistemimiz de aynen devam edecek. Bunda da iki etaplı hareket edeceğiz. Bunun birincisi Play-Off’a çıkınca futbolcularımızın kazandıkları primlerin ödemesini yapacağız. Geriye kalan Play-Off’taki primleri de Bank Asya’ya çıktıklarını vereceğiz. Bu iş tamamen motivasyona ve belirli bir hedefe dayalı olduğu için bizde yönetim olarak futbolculara verilen sözlerimizin yerine getirilmesinden mutluluk duyacağız. Böylece de başarılarını tamamen performansa bağlamız olacağız” dedi.

Yönetim olarak en büyük eksikliklerinden birisinin yeni projeler üretememek olduğunu da belirten Niyazi Önen, bu konuda yönetim kurulu üyelerinin ellerinden gelen çabayı göstermelerini istedi. Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir