Niyazi Önen: ‘Takım İçinde Tam Bir Ekip Ruhu Var’

24 Ağustos 2009

Bank Asya 1. liginin yeni ekibi Çanakkale Dardanelspor’un deplasmanda Kayseri Erciyesspor’u 4-2 mağlup etmesi şehirde bayram havası estirdi.

Maç ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Dardanelspor Kulüp Başkanı Niyazi Önen, Kayseri Erciyes karşısında iyi bir mücadele gösteren futbolcularını kutladığını belirterek, “Bu maçta futbolcularımız gerçek bir ekip ruhunun ne olduğunu herkese açıkça gösterdiler. Ekibimiz çok genç. Bu genç ekiple neler yapılabileceğini herkes gördü. Gelecek için bize çok umut verdiler. Bu galibiyet serisini devam ettirirsek ligde iddialı olacağımız bir gerçek. Yine de şuan için bir şey söylemek istemiyorum. Takım içinde tam bir ekip ruhu var. Birbirleri ile çok iyi anlaşıyorlar. Buda doğal olarak başarıyı getiriyor. Umut ediyorum ki, Çanakkale Dardanelspor bu yıl layık olduğu yere gelecek” dedi.

Bu hafta kendi sahasında Buca ile zorlu bir mücadele yapacaklarını da belirten Niyazi Önen, “Bu maçın galibi lider olacak. Buca’yı normal şartlarda yenmemiz lazım. Ancak Buca da çok iyi bir ekip. Rakibimizi boşlamamak lazım. Amerika’da olacağım için Buca maçında Çanakkale’de bulunamayacağım. Hedefimiz kendi sahamızdan 3 puan alıp liderliği ele geçirmek” dedi.

Takımda yer alan futbolculara talip olunması halinde bu yıl hiçbir futbolcuyu satmayacaklarını da belirten Niyazi Önen, “Biz bu yıl şampiyon olmak için yola çıktık. Futbolcularımızı da kesinlikle satmayacağız. Bunda kararlıyız” şeklinde konuştu.

Çanakkale Dardanelspor, Salı gününden itibaren Buca maçı hazırlıklarını başlayacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir