Öğrenci Yurdunda Üç Öğrenciye Saldırı

04 Mart 2013

Çanakkale’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı erkek öğrenci yurdunda 02 Mart Cumartesi gecesi saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayda sol görüşlü üç öğrenci, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından dövüldü.

Çanakkale Olay Gazetesi’nin haberine göre;

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde “Kolektif Olalım” kampanyası için stant açan ÇOMÜ Öğrenci Kolektifi üyelerini Özel Güvenlik Birimleri’nin gözü önünde tehdit edip saldıran sağ görüşlü grup, 2 Mart gecesi 3 Kürt üniversitelinin bulunduğu bir odayı basarak odada bulunan üniversitelilere saldırdı. Alınan bilgilere göre 30-35 kişilik grup saat 23.30 civarında 3 üniversitelinin bulunduğu odaya geldi. Zorla içeri giren kimliği belirsiz kişiler içeride bulunan 3 Kürt öğrenciye saldırdı. Saldırı sonucu 3 öğrenci de aldıkları darbeler sonucunda ağır şekilde yaralandılar.

Özel güvenlik müdahalesiz kaldı
Saldırı esnasında diğer odalarda ve orada bulunan öğrencilerin iddiasına göre çoğunluğunun o yurtta barınmayanların oluşturduğu grup 3 üniversiteliye saldırırken yurdun ÖGB görevlileri olaya hiç bir şekilde müdahale etmedi. KYK Genel Müdürlüğü?nün yayınladığı kurallarda belirtilen saatlerden sonra yurt öğrencilerinin bile giriş-çıkışına izin verilmezken, giriş-çıkış saatlerinin çoktan aşıldığı bir saatte bu grubun yurda nasıl girdiği/alındığı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Saldırıdan sonra ambulansla hastaneye kaldırılan üniversitelilerden 2’sinin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Ayrıca üniversitelilerin kaldırıldığı hastanedeki doktorlar bir üniversitelinin vücudunda bıçak yarasına benzeyen izler olduğunu belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir