Öğrenciler 4. Uluslararası Çanakkale Bienali’ni Geziyor

01 Ekim 2014

27 Eylül 2014 Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilen Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Bienal İnisiyatifi (CABİNİN) ve Troya Kültür Derneği tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Çanakkale Bienali, ana mekanı Doğtaş’ta öğrencileri ağırlıyor.

30 Ekim 2014 Salı günü başlayan ziyaretler kapsamında Ortaokul birinci sınıf öğrencileri, anlatıcı Erdinç Alnıak eşliğinde Çanakkale Bienali’nin 4’ncü seslenişine kulak veriyor. 31 Ekim Cuma günü son bulacak olan geziler ile öğrencilerin uluslararası sanatçıları tanıması, eserlerini inceleyerek, anlamaya çalışması, kendi bakış açılarıyla eserleri yorumlaması, bu sayede de yorumlama becerilerinin artarak, yaratıcılıklarının gelişmesi hedefleniyor.

Atatürk Ortaokulu 5/A şubesi ile başlayan geziler 20 Ekim’e kadar Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, 20 Ekim’den sonra ise haftanın beş günü devam edecek.

02 Kasım 2014 tarihine kadar açık olan 4. Uluslararası Çanakkale Bienali, ana mekanı Doğtaş, Korfmann Kütüphanesi ve Mahal Sanat Merkezi’nde “Savaşın Sonunu Yalnızca Ölüler Görür” söylemiyle ziyaretçilerini bekliyor.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir