Öğrenciler İçin Ödüllü Atık Yağ Toplama Yarışması Başladı

21 Kasım 2013

Çanakkale Belediyesi, atık yağların bertarafı çalışmaları kapsamında öğrencileri de teşvik etmek amacıyla okullarda atık yağların ayrı toplanması projesi kapsamında yarışma düzenliyor.

‘Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği’ çerçevesinde 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, atık yağların ayrı olarak toplanması ve bertaraf edilmesi çalışmaları yürütülürken, diğer bir yandan da atık yağların ayrı toplanmasına ilişkin kentlilere yönelik bilgilendirme faaliyetleri ve kampanyalar devam ediyor. Atık yağların gelişigüzel doğaya atılmaması, lavabolara dökülmemesine yönelik bilinçlendirme ve atık toplama faaliyetleri kapsamında pilot bölgelerdeki hanelerden atık yağların toplanması halen gerçekleştirilirken, aynı zamanda mahalle muhtarlıkları ve Belediye ait 3 adet Sosyal Yaşam evine de atık yağların toplanması için variller bırakıldı. Doğaya ve çevreye karşı saygı çerçevesinde çalışmalarını yürüten Çanakkale Belediyesi tarafından ‘Bitkisel Atık Yağların Ayrı Toplanması Projesi’ kapsamında çeşitli kampanyalar da gerçekleştiriliyor.

HAYDİ ÖĞRENCİLER, YARIŞMAYA!
Bu kapsamda, atık yağların ayrı toplanmasına ilişkin bilincin küçük yaşlarda oluşturulmasına yönelik, 2013-2014 eğitim öğretim yılı kış döneminde ilk ve ortaöğretim kurumlarını kapsayan, ‘Ödüllü Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası’ düzenleniyor. Bu kampanya kapsamında öğrencilerden, evlerinde topladıkları atık yağları okullarında biriktirmeleri isteniyor. Kampanya kapsamında okullara bilgilendirme afişleri dağıtılırken aynı zamanda da Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve lisanslı şirket yöneticileri tarafından pilot bölge seçilen okullarda eğitimler düzenleniyor.

Kampanya sonunda ise en fazla atık yağ toplayarak birinci olan okula bahçe satranç takımı, ikinci olan okula projeksiyon makinesi ve üçüncü olan okula da masa tenisi takımı hediye edilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir