Öğrencilerden Çağrı: “Lütfen Çevreye ve Doğaya Birazcık Saygı”

01 Aralık 2014

Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (CUODER) Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında yürüttüğü “Gençler El Ele Aydınlık Geleceğe” isimli proje kapsamında 3.Piknik Programı Çanakkale Radar Tepesi olarak bilinen Bayrak Tepedeki İçdaş Mutluluk Ormanında gerçekleştirildi.

Çanakkale’de öğrenim gören Uluslararası Misafir Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Çevreye ve Doğaya Saygı Temalı Piknik programı 30 Kasım 2014 Pazar günü saat 10.00’da Çanakkale’den hareketle başladı. Havanın soğuk ve yağışlı olmasına rağmen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği piknik programı saat 17.00’da dönüş ile noktalandı.

Piknik programı hakkında bilgi veren Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın proje desteği ile gerçekleştirdikleri bu piknik programı ile Çanakkale’nin çiğerleri olan ve en güzel ormanları olan Radar Tepesinde yapıldı. Çanakkale’nin yakın çevresinin öğrencilerimize tanıtılması ve öğrencilerimizin tanışıp kaynaşmaları için uygun ortam oluşturulması bakımından piknik programını gerçekleştirildiğini ifade etti. Tesislerde yemek yedikten sonra çevrede keşif gezisine çıkan uluslararası öğrenciler temiz havada doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler. Her şeyin çok güzel olduğunu ifade eden uluslararası öğrenciler memnuniyetlerini dile getirdiler. Ancak bölgede yapılan ağaç kesimlerini gördüklerinde ise hepsi büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Böylesine güzel bir ormanda bu güzel ağaçlar neden kesiliyor diye yetkililere sitemlerini ifade ettiler. Arnavutluk’tan gelen misafir öğrenci Zija Shehi “Bu orman hepimizin ve hep birlikte korumalıyız.” şeklinde tepkisini dile getirirken, bir başka misafir öğrenci olan Somalili Hafid Elmi Ahmed ise “Bu bir çevre katliamıdır. Bu katliama hepimiz DUR demeliyiz.” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Dünyanın farklı coğrafyalarından Çanakkale’ye gelen farklı kültürlere sahip öğrencilerin birbirlerine saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde gerçekleştirilen programda öğrenciler birlikte sohbet etme oyun oynama ve güzel vakit geçirme fırsatı da bulmuş oldular. Unutulmaz ve keyifli bir gün geçirdiklerini ifade eden öğrenciler kendilerine bu fırsatı sunan Çanakkale Uluslar arası Öğrenci Derneği’ne ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ettiler.

Dernekten yapılan açıklamada çalışmalar hakkında bilgi almak ve proje kapsamında yapılacak olan etkinliklere katılmak için www.cuoder.org adresinden form doldurmanın yeterli olduğu ve Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin bütün aktivitelerinden ÇOMÜ’de öğrenim gören misafir öğrencilerin ücretsiz olarak faydalandığı belirtildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir