Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Öğrencilerin “Kent Kart” Telaşı

Öğrencilerin “Kent Kart” Telaşı

Çanakkale’de üniversite öğrencileri bir yandan kayıtlarını yaptırırken, diğer yandan da şehiriçi ulaşımda Belediye Denetimli Halk Otobüsleri’nden indirimli faydalanabilmek için fotoğraflı Kent Kart alabilmek için müracaatta bulunmaya başladılar.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri belediye meclisinde alınan karar gereği 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren kentte ikamet eden veya okuyan öğrencilerin şahsına özel fotoğraflı Elektronik Toplu Taşıma Kartı (Kent Kart) uygulamasına geçildiğini belirterek, “Şuana kadar ilköğretim ve lise öğrencileri ile birlikte üniversiteden yaklaşık 30 bine yakın öğrenciden 5 bine yakını yeni kartlarını aldı. Üniversitenin açılması ile birlikte de yoğunluk başladı. Bizlerde öğrencilere yardımcı olabilmek için Terzioğlu ve Anafartalar Yerleşkesi ‘ne birer stant kurduk. Burada öğrencilerin başvurularını alıyoruz. Bu başvuruların ardından da birkaç gün içerisinde kendilerine fotoğraflı yeni Kent Kartlarını veriyoruz” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir