Oğuzkent Sitesinin Yol Çilesi Sona Eriyor

Oğuzkent Sitesinin Yol Çilesi Sona Eriyor
06 Eylül 2010

Çanakkale?de Troya caddesi üzerinde bulunan ve yaklaşık 600 kişinin yaşam sürdüğü Oğuzkent sitelerinde kışın çamur, yazın da toz içinde kalan yolda yaşanın sorun belediyenin başlattığı çalışma le çözülmeye başladı.

Troya caddesinde Troya köprüsünün girişinden havaalanı yönüne doğru uzanan Oğuzkent sitelerinin bulunduğu toprak yolda başlatılan çalışmaları yerinden inceleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, vatandaşların sıkıntılarını çözmek amacıyla geçici olarak yapılan bu çalışmaların ileriki günlerde kalıcı hale getirileceğini belirterek, “Bu bölgede yaşayan vatandaşların toprak yol sebebiyle yaşadıkları toz ve çamur sorununa çözüm bulmak amacıyla başlattığımız çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Bu konuda ekiplerimiz aralıksız bölgede çalışmalarını sürdürüyor. İlk etapta yolda zemin düzeltme çalışması yapıldı. Bu yolu geçici olarak stabilize asfalt haline getiriyoruz. Bilindiği gibi bu yolun arka kesiminde yeni yerleşim birimleri var. Bölgede altyapı çalışmaları sürüyor. O yerdeki çalışmalar tamamlanmadan yolda yağmur suyu çalışması yapamıyoruz. Yapılan çalışmaların ardından bu yolda da yağmur suyu çalışmasına başlayıp kalıcı asfalt çalışmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Öte yandan mahallede yazın toz, kışın da çamur içinde kalan vatandaşlar ise belediyenin başlattığı çalışmaya teşekkür ederek, ?Toz içinde kalan bu yol sebebiyle yaklaşık 600 kişinin yaşamını sürdürdüğü site sakinleri olarak yaz aylarında camlarımızı açamaz, balkona çıkamaz; kış aylarında da çamurdan yürüyemez hale gelmiştik. Yaz boyunca belediyeye ait itfaiye ekibi de yolu sulayarak sorunumuza geçici çözüm yolu bulmuştu. Ancak aylardır çektiğimiz bu çile sonunda ortadan kalkıyor. Belediye başkanımıza sesimizi duyup toprak yolda gerekli çalışmayı başlatmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak buradan geçici olarak yapılan yolda yağmur suyu sistemi ile birlikte altyapının da kısa sürede tamamlanıp kalıcı asfalt haline getirmesini istiyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir