Okul Kantinleri için Hijyen Eğitimi Sertifika Töreni

Okul Kantinleri için Hijyen Eğitimi Sertifika Töreni
14 Eylül 2013

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği” kapsamında okul yöneticileri ve okullarda faaliyet gösteren gıda işletmelerine yönelik hijyen eğitimi verildi. Kantin çalışanlarına Hijyen Eğitim sertifikaları İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda verildi.

05 Şubat 2013 tarih ve 28550 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği” kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan program çerçevesinde düzenlenen sertifika töreninde İl Müdürü Mustafa Akkuş yaptığı konuşmasında; “Hijyen eğitimleri bir süreç dahilinde, okulların kapanması ile birlikte verilmeye başlandı. “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği” kapsamında sertifika almaya hak kazanan toplam 206 kişiye az sonra belgeleri verilecektir. 2013- 2014 yılı eğitim döneminin başlangıcında sertifika programını düzenlememiz anlamlı. Kurumlar olarak bizler toplumumuzun sağlıklı, güvenilir gıdaya ulaşılmasını sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İl Halk Sağlığı Müdürümüz de buradalar. Ortaklaşa düzenlediğimiz bu programın eğitimleri geçmiş süreçte verildi, bundan sonrada devam edecektir.” dedi.

Bu eğitimlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli önce olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde çalışan personellere verildiği belirtildi.

Toplantıya Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük ile Çanakkale Kantin İşletmeleri Esnaf Derneği Başkanı Aziz Asan ve çok sayıda kantin işletmecisi katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir