Okullar Arasında Örnek Dayanışma

30 Nisan 2009

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde yer alan Fernur Sözen İlköğretim Okulu ile İstanbul?da bulunan Özel Modern Eğitim Fen İlköğretim Okulu arasında yürütülen “Açık Okul Kültür Kardeşliği Projesi” kapsamında 25?30 Mayıs tarihlerinde Küçükkuyu ve köylerinde iki okul öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile çeşitli etkinlikler yapılacak.

Fernur Sözen İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin Elüstün, Ekim ayında okullarını ziyaret eden Özel Modern Eğitim Fen İlköğretim Okulu öğretmenlerinin eğitimi desteklemek amacıyla ?Açık Okul Kültür Kardeşliği Projesi? kapsamında kendi okullarını kardeş okul olarak belirlediklerini belirterek, ?Bu okul yetkilileri okulumuza ilk etapta projeksiyon aleti, diz üstü bilgisayar ve yazıcı gönderirken, 5. sınıf öğrencileri de Küçükkuyu?daki öğrenci arkadaşlarının kullanması için bir fotokopi makinesi alarak bize hediye etti? dedi.

Özel MEF Okulları öğretmeni Mesut Özbudak ise projenin önemine değinerek, ?Okulumuzdan 5. sınıftaki 70 öğrenci ve 10 öğretmen, Fernur Sözen İlköğretim Okulu ve Yeşilyurt Köyü ile Adatepe Köyünde gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde derslere konuk olup nasıl ders işlediklerini takip edecek. Burada ders sunumları yapacaklar. Yeşilyurt köyünde çevrenin bitki örtüsü, ekonomik yapısı ve sosyal yaşamını incelemek için keşif gezisi yapıp Köy meydanı ve sokaklarında otantik oyunlar sergileyip sokakta atölye çalışması yapacaklar. Proje kapsamında Adatepe köyünde ise “Zerrin Boynudelik ile Antik Çağda Gezinti” ve “Sanat, Felsefe” konulu bir söyleşi ile Ressam Emin Erdoğan rehberliğinde afiş ve seramik çalışmaları yapılacak. 5 gün sürecek olan projede bir çok etkinlikte yer alacak? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir