Okullarda Fiziksel Aktivite Bisiklet Sporu ile Artacak

20 Mayıs 2015

Çanakkale’de 5., 6. ve 7. sınıflarında okuyan ve seçmeli ders olarak “Spor ve Fiziki Etkinlikler” dersini seçen toplam 4850 öğrenciye, 250 adet bisikletin dağıtımı için tören düzenlendi.

Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Okullarda Fiziksel Aktivitenin Artırılması” protokolü kapsamında, Sağlık Bakanlığı Çanakkale’ye 250 adet bisikleti hediye etti. Bisiklet Teslim Töreni’ne; Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Nüammer Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Ümmühan Kahyaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük ve İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in konuşmaları ile başlayan törende, Merkez İlçe’de bulunan Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Ömer Mart Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve İstiklal İlkokulu yönetici ve öğrencilerine 2’şer adet bisiklet teslim edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen bisikletlerin dağıtımının; 77 adet Merkez İlçe, 9 adet Ayvacık, 13 adet Bayramiç, 33 adet Biga, 47 adet Çan, 9 adet Ezine, 47 adet Gelibolu ve 15 adet Yenice ilçelerine olmak üzere en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş konuşmasında “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” projesinin amacının, öğrencilerin fiziksel aktivitelerini arttırarak, ruhen, bedenen ve sosyal açıdan sağlıklı nesiller ve bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu vurgulayarak “Beden Eğitimi ve Seçmeli Spor etkinlikleri derslerinde kullanılacak bisikletleri okullarımıza, öğrencilerimize teslim etmek üzere aramızda bulunan Halk Sağlığı Müdürümüz Sayın Dr. Burhan Kütük’e öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum.
Sevgili çocuklar, sevgili gençler siz her şeyin en iyisine layıksınız. Sağlıklı bir nesil için bisiklet en güzel hediyelerden biri. Bisikletlerinizi güle güle kullanın. Her gününüzün bayram havasında geçmesini dileyerek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir