Okyay; “Çanakkale’ye değil, ülkenin geleceğine yatırım yapacağız”

19 Aralık 2017

Kale Grubu, kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur anısına Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) çatısı altında Çanakkale’ye Çocuk Bilim Merkezi kuruyor. Proje için bir araya gelen Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, düzenlenen törende merkezin inşasına ilişkin protokole imza attılar.

Bu yıl kuruluşunun 60. yılını kutlayan Kale Grubu, 1991 yılında İbrahim Bodur tarafından kurulan KSV çatısı altında doğduğu topraklara Çocuk Bilim Merkezi vakfediyor. İbrahim Bodur’un anısına, Çanakkale Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçecek proje için ilk adım atıldı. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bir araya gelerek belediye tarafından belirlenen arsa üzerinde, merkezin inşasına başlanmasına ilişkin protokole imza attılar. Kurulduğu günden beri eğitim, istihdam ve girişimcilik alanlarında faaliyet gösteren ve pek çok kişinin hayatına dokunan KSV’nin hayata geçireceği Çocuk Bilim Merkezi, insan, tasarım ve teknoloji odaklı, kent halkının ve çocuklarının ihtiyacına yönelik sosyo-kültürel bir tesis olacak. Törende konuşan Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu olarak bugüne kadar kentin sosyal dokusuna uygun pek çok proje gerçekleştirdiklerini belirterek; “Bugün Çanakkale’miz için, İbrahim Bodur’un çok sevdiği çocukların geleceği için bir aradayız. İlk adımını attığımız Çocuk Bilim Merkezi’yle merak eden, keşfeden ve teknoloji üreten yeni İbrahim Bodurların yetişmesine fırsat yaratacağız. Sadece Çanakkale’ye değil, ülkenin geleceğine yatırım yapacağız” şeklinde konuştu.

“Çocuk Bilim Merkezi sadece ülkemiz için değil”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Gençlerin ve çocukların bir araya gelmeleri, öğrenmeleri, üretmeleri, yaşama katılmaları, seslerini yükseltmeleri kuşkusuz çok önemlidir. Bizim de görevimiz öğrenme süreçleri için elverişli bir kent ortamı oluşturmaktır. Planlanan Çocuk Bilim Merkezi sadece ülkemiz için değil, dünyada işaret edilen bilim merkezlerinden birisi olacaktır. Bu proje sayesinde çocuklarımız kendilerine yeni bilgi ve beceriler kazandıracak, değişik fikirlerle tanışacaktır” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir