Ön Ödemeli Sayaçlar İçin Avans Yükleme

18 Ağustos 2015

Çanakkale Belediyesi Balıkhane üzeri hizmet binasına konulan ön ödemeli su sayaçları için avans yükleme kiosku, ana hizmet binasında hizmet vermeye başladı.

Tatil günlerinde ve Belediyenin mesai saatleri dışında su yükleme ihtiyacı duyan vatandaşların mağdur olmaması için hazırlanan bu proje ile birlikte, Baylan ve Metlab akıllı sayaç abonelerine 24 saat hizmet verecek kiosk cihazı ile mesken abone kartlarına 1, işyeri abone kartlarına 5 tona kadar avans su yüklemesi yapılabilecekler.

Su abonelerinin kartına ilk tahsilata kadar sadece bir defaya mahsus olmak üzere avans kredi yüklenebiliyor, avans alınan su bedeli ödendikten sonra, aboneler gelecek dönemlere ilişkin yeniden avans kullanma hakkını elde edebiliyorlar. Kioskları kullanmak isteyenler için kartlarını makineye takmaları ve dokunmatik ekran üzerinde “yükle” butonuna basmaları yeterli olacak. Böylelikle avans su miktarı karta yüklenmiş olacak.

Çanakkale Belediyesi Ana Hizmet Binası ve Balıkhane Binasında hizmet veren kiosklar devam eden süreçte Donanma ve Golf Çay Bahçelerinin yanında yerlerini alması hedefleniyor.

Yorumlar...
  • Mustafa AKTAŞ
    17/08/2019 22:27

    İnsanları neden bu kadar uğraştırıyorsunuz? Bu karta internet bankacığı hesaplarından neden yükleme yapılamıyor?

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir