Organlarıyla 6 Kişiye Hayat Verdi

25 Ocak 2014

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde inşaat işinde çalışırken çatıdan düşen Ramazan Birol (46), 6 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Birol’un organları ise 6 kişiye umut olacak.

18 Ocak tarihinde Bayramiç ilçesine bağlı Ağaçköy’de tek katlı bir evin yıkım işini gerçekleştiren 46 yaşındaki Ramazan Birol, çatıdan düşerek ağır yaralandı. İlk olarak Bayramiç Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Birol, daha sonra Çanakkale Devlet Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldı. Evli ve üç çocuk babası olan Birol’un beyin ölümü ise dün akşam saatlerinde gerçekleşti.

“Birol sayesinde 6 kişi sağlığına kavuşacak”
Konuyla ilgili bugün açıklama yapan Çanakkale İl Organ Nakli Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, ailenin organları bağışlama kararı üzerine Bursa Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ile temasa geçtiğini belirtti. İzmir Ege Üniversitesi’nden iki, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ve Bursa Acıbadem Hastanesi’nden üçer kişilik ekiplerin sabaha karşı Çanakkale’ye geldiğini söyleyen Ülkü; “Saat 05.30’da başlayan ameliyat ile Ramazan Birol’un ilk olarak kalbi alındı ve Ege Üniversitesi’nde nakil bekleyen bir hasta için helikopterle İzmir’e gönderildi. Karaciğeri ise İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ne, bir böbrek Bursa Acıbadem Hastanesi’ne, bir böbrek ve iki kornea ise Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’ne gönderildi. Birol, iki kez beyin ameliyatı geçirmesine rağmen kurtarılamadı.Ailesi çok büyük bir duyarlılıkla organlarını bağışladı. Ramazan Birol sayesinde 6 kişi sağlığına kavuşacak” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir