Orient Rallye’nin Kalbi Troya’da Atacak!

Orient Rallye’nin Kalbi Troya’da Atacak!
09 Nisan 2018
09:30
Çanakkale,Gelibolu
Yarış

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen, dünyanın her yerinden profesyonel ve amatör ralli tutkunlarının Oldtimer ve Youngtimer araçlarla katılabildiği Europa – Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin 13’ncüsü düzenleniyor.

Europa – Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Türkiye ayağı 10 Mayıs’ta Gestaş Sponsorluğunda Çanakkale’de gerçekleştirilecek
Troia Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20.yılında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018 yılının ‘’TROYA YILI’’ ilan edilmesi ile birlikte Europa – Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin bu yılki ana teması 2018 Troya Yılı olacak. Europa – Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nde bu yıl 11 ülkeden 250 sporcu katılması bekleniyor. Fransa’nın Strazburg Kenti’nden start alacak Europa Rallisi’nin katılımcıları 2018 Troya Yılı’nda Troya’yı ve Çanakkale’yi keşfederek macera dolu farklı bir deneyimi paylaşacak. Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu Parkuru olmak üzere üç etaptan oluşan Europa – Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi programı şu şekilde açıklandı:

9 Mayıs 2018
Gelibolu Tarihi Yarımadası Etabı

10 Mayıs
2018 Troya Yılı Etabı

09.30 Ödül Töreni (Troia Atı Önü)
10.00 Seromonik Start (Troia Atı Önü)
20.30 Gestaş Gezi Feribotu Boğaz Turu, Kokteyl ve Basın Lansmanı (İskele Meydanı)

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir