Örnek Vatandaş

31 Ekim 2008

Çanakkale’de yolda bulduğu içi para dolu cüzdanı sahibine teslim eden vatandaş Emniyet Müdürlüğü ve cüzdan sahibi tarafından ödüllendirildi.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Emniyet Müdürü İhsan Ünal, Fevzipaşa mahallesinde yaşamanı sürdüren Hüseyin Arıcı’nın çocuğunu okula götürürken yolda bulduğu içi para dolu cüzdanı kendilerine teslim ettiğini belirterek, “Bu ekonomik kriz ortamında vatandaşımız içinde yaklaşık bin YTL’ye yakın para ile birlikte kredi kartlarının da bulduğu cüzdanı bize getirerek bunu sahibine teslim etmemizi istedi. Gerçekten bu devirde örnek bir davranış sergileyen vatandaşımız bizi de duygulandırdı. Bizler yaptığımız inceleme sonunda cüzdanın Ömer Erol’a ait olduğunu belirleyerek sahibine ulaştık. Bunun ardından Emniyet mensupları olarak bu örnek vatandaşımızı ödüllendirmek istedik. Bu kapsamda bizler de elimizden geldiğince kendisine gıda yardımında bulunmayı kararlaştırdık. Ayrıca cüzdan sahibi de kendisine ait “Karınca Sanat Merkezi”nde Hüseyin Arıcı’nın çocuklarına 1 yıl boylunca resim, müzik gibi branşlarda ücretsiz kurs vermeyi taahhüt etti” dedi.
Öte yandan cüzdanı sahibine teslim eden Hüseyin Arıcı ise vatandaşlık görevcini yerine getirdiğini belirterek, “Ailemin kursağından haram para girmesini istemiyorum. Bu sebeple de buluğum bu cüzdanı sahibine teslim etmek istedim. Bunu da gerçekleştirdiğim için çok mutluyum” dedi.

Cüzdan sahibi Ömer Erol ise içinde yaklaşık bin YTLye yakın paranın bulunduğu cüzdanını kaybetmesinin ardından üzüntü yaşadığını ifade ederek, “O gün benim ödemem vardı. O para da cüzdanımın içindeydi. Kaybettikten sonra umudumu kesmiştim. Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bilgi üzerine cüzdanımın bulunduğu öğrendim. Bu ekonomik kriz ortamında içinde para dolu cüzdanı bana teslim ettiği için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir