Osnabrück Yaz Dil Kursu Bursiyeri Belli Oldu

Osnabrück Yaz Dil Kursu Bursiyeri Belli Oldu
28 Mayıs 2014

Çanakkale Belediyesi ve Kardeş Kenti Osnabrück arasında bu yıl 20.si gerçekleştirilecek Uluslararası Yaz Dil Kursu bursiyeri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Emre Kocabalkan oldu.

Okulda dikkatini çeken afişler sonucunda projeye başvuruda bulunduğunu belirten ve bu fırsatın eğitim hayatına birçok deneyim kazandıracağına inanan Kocabalkan, “Farklı kültürlerden gelmiş olmamıza rağmen çok iyi arkadaşlıklar kurabileceğimize inandığım için ve aynı zamanda Osnabrück Kenti’nin ve Almanya’nın tarihini öğrenme fırsatını yakaladığım için çok heyecanlıyım” diye konuştu. Özellikle akademik kariyerini yurtdışında devam ettirmek isteğinden dolayı bu imkanın onun için eşsiz bir fırsat olduğunu belirten Kocabalkan, “Bu fırsatı bana sunmuş olan Çanakkale Belediyesi ve Osnabrück Üniversitesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Öte yandan, 18 Ağustos ? 15 Eylül 2014 tarihleri arasında Osnabrück’te gerçekleştirilecek Yaz Dil Kursu için Mart ayına kadar başvuruda bulunmuş olan herkes, kurs ücretini karşılayarak kursa katılabilecek ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerine kurs ücretinde indirim sağlanacak.

Farklı tür ve seviyelerde Almanca eğitimi alacak olan katılımcılar eğitimin yanı sıra gerçekleştirecekleri etkinlikler ile birlikte Başkent Berlin’i de gezme fırsatı bulacaklar.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir