Osnabrück’ten Dönen Çanakkale Delegasyonu Başkan Gökhan’ı Ziyaret Etti

25 Mayıs 2013

Almanya’nın Osnabrück kentinde her yıl gerçekleşen Geleneksel Mayıs Haftası Şenliklerine katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere kardeşkente giden Çanakkale Delegasyonu kente döndü.

Programa kenti temsilen katılan Belediye Meclis Üyeleri Cem Belli, M. Kemal Özkan, Muzaffer Özgen ve Muharrem Kocabey katıldıkları programın ardından Başkan Gökhan’ı bilgilendirmek amacıyla başkanlık makamında ziyaret gerçekleştirerek teşekkürlerini ilettiler.

Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’nden Dilek Karahan, Fen İşleri Müdürlüğü’nden Tolga Özsoy ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden Meral Harput’un da katılım sağladığı programda Çanakkale Delegasyonu, gezi programı kapsamında Osnabrück’ün 500 yıllık tarihi Belediye Binası’nın Barış Salonu’nda diğer kardeş kentlerden gelen delegasyonlarla birlikte Belediye Başkan Yardımcısı tarafından kabul edildiler. Ardından Mayıs Haftası açılışına katılan delegasyon ertesi gün “İklim Koruma ve Değişim Temaları” adı altında bilgilendirilmek üzere Endüstri Kültür Müzesi’ne gittiler. Üçüncü günde Osnabrück Kütüphanesi’ndeki programa katılarak “Kitaplar Dünyayı Geziyor” projesi kapsamında Çanakkale Halk Kütüphanesi’nden aldıkları çocuk ve genç kitaplarını Osnabrück Kütüphanesine teslim ederek projeye katkıda bulundular. Aynı akşam Steigenberger Hotel Remarque’de delegasyonlara verilen veda yemeğine katıldılar.

Kardeşkent ilişkilerinin geliştirilmesi adına katılımın önem arz ettiği organizasyonda Çanakkale Delegasyonu temaslarını tamamlayarak geçtiğimiz günlerde kente dönüş yaptı.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir