ÖSYS Tercihleri Başladı

30 Temmuz 2016

LYS yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından Çanakkale’de kurulan Tercih Danışma Komisyonları, 29.07.2016 Cuma günü itibariyle başlayan tercih döneminde öğrencilere ve velilere danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Tercihler 29 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Çanakkale Merkez İlçe’de kurulan Tercih Danışmanlığı Komisyonu Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde; ilçelerde kurulan komisyonlar ise Bozcaada’da İstiklal Ortaokulunda, Lapseki’de Lapseki Öğretmen Evinde, Gökçeada’da Gökçeada Ortaokulunda, Çan’da 23 Eylül Ortaokulunda, Eceabat’ta Opet Tarihe Saygı Ortaokulunda, Bayramiç’te Cumhuriyet Ortaokulunda, Ezine’de Cevatpaşa Ortaokulunda, Biga’da Biga Ortaokulunda, Ayvacık’ta Atatürk Ortaokulunda, Yenice’de Cumhuriyet Ortaokulunda, Gelibolu’da Namıkkemal Ortaokulunda görev yapıyor. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Koordinasyonunda hizmet veren Tercih Danışmanlığı Komisyonları tercih sürecinde öğrenci ve velilerin kapsamlı rehberlik ve danışmanlık hizmeti almasını sağlayacak.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın direktifleri ve yönergeleri doğrultusunda hizmet veren Tercih Danışmanlığı Komisyonlarına yoğun bir şekilde talep gösteren veli ve öğrenciler; bireysel olarak danışma hizmeti almaktan memnun olduklarını dile getirdi. Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının yanı sıra, okullarda tercih işlemlerinin yapılması ve danışmanlık hizmetleri için rehber öğretmen görevlendirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir