“Otogargara” geliyor

30 Mart 2019
20:00
ÇTSO Kongre Fuar Merkezi
Tiyatro

2019 yılı Avukatlar Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, İstanbul Barosu Tiyatrosu oyuncuları, “Otogargara” adlı oyun ile ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde, tiyatro severlerle buluşacak.

7’den 70’e bir otogar komedisini konu alan oyunu, Abdullah Gün ve Mehmet Şah Çelik yönetiyor. Tamamı avukatlardan oluşan 30 kişilik ekibin rol aldığı oyun, 30 Mart 2019 Cumartesi saat 20:00’da ücretsiz olarak sahnelenecek.

İstanbul Barosu Tiyatrosu Hakkında
7 Mart 2010 tarihinde tamamı avukat ve stajyer avukatlardan oluşan 30 kişilik bir ekiple kurulmuştur. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu ve İstanbul Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu’nun desteğiyle çalışmalarına başlayan tiyatroda, avukatlara temel tiyatro ve oyunculuk eğitimleri verilmiştir. İstanbul Barosu Sanat Merkezi’nde atölye çalışmalarını sürdüren avukatlar, 7 Şubat 2015 yılında Çağlayan’da kurulan sanat evinde çalışmalarına devam ederler. Şu anda Ekipte 4 yönetmen, 2 eğitmen, 2 eğitmen asistanı yer alır. İstanbul Barosu Tiyatrosu oynamış olduğu Otogargara oyun ayrılıkları buluşmaları, asker uğurlaması, seyahat firmalarının rekabeti, sevinci ve hüznü, yaşlısı ve genci ile 7’den 70’e bir otogar komedisini konu edinir. Bu zamana kadar sergiledikleri oyunlar arasında, Çehov’un Ayı, Bir Evlenme Teklifi, Baştan Çıkarma, Mürebbiye ve Aksıyık oyunlarının yanı sıra İstanbul Üzerine Şiirli Bir Oyun Denemesi, Ölümü Yaşamak (Orhan Asena), Duvar (Paul Sartre) ve Artiz Mektebi (Müjdat Gezen) gibi pek çok oyun yer alır. Ayvalık, Kuşadası, Menemen, Kırklareli Belediyesi’nin yanı sıra pek çok Tiyatro Festivali’nden ödüller kazanmışlardır.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir