Öyküleri ile Gelinlikler Sergisine Büyük İlgi

10 Ağustos 2011

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 48. Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri kapsamında “Öyküleri ile Gelinlikler Sergisi” açıldı.

Kent Müzesi ve Arşivi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sergide geleneksel gelinliklerin yanı sıra 1900’lerden günümüze farklı modellerde üretilmiş pek çok gelinliğin bir araya getirildiğini belirten yetkililer, “Estetik güzelliklerinden ziyade kullanıcılarının öyküleri ile birlikte sergilenen gelinlikler, geçmişten günümüze genç kızların hayallerini sergide ziyaretçiler ile buluşturdu. Kentlinin ilgisinin yoğun olduğu sergide konuklar gelinliklerin güzelliklerinin yanında öykülerde anlatılanları öğrenmenin ayrıcalığını yaşadılar. Sergideki gelinlikler ışıltıları, sevinçleri ve hüzünleri ile kendilerine hayran bırakırken, taşıdıkları anlam gelinlik sahiplerinin gözlerini doldurdu” dedi.

Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek’in yanı sıra çok sayıda kentlinin katılımı ile gerçekleştirilen sergi 20 Ağustos 2011 tarihine kadar Pazartesi günleri hariç 10.00 ? 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir