Pan Sinema Gecelerinde Bu Hafta: The Club

22 Kasım 2017
19:30
Pan Görsel Kültür
Film Gösterimi

Pan Görsel Kültür Derneğinin düzenlediği “Pan Sinema Geceleri” etkinliklerinde her çarşamba günü film gösterimleri yapılıyor. Bu kapsamda 22 Kasım Çarşamba günü saat 19:30’da “The Club” adlı film gösterilecek.

Pan Görsel’den film hakkında yapılan bilgilendirme şöyle;

“Yakın dönem Şili Sinemasının en önemli yapımlarından Tony Manero, Post Mortem ve No gibi filmlere imza atmış olan Pablo Larrain, son filmi The Club ile Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı ödülünü kazanarak büyük bir ilgi uyandırdı. Özellikle filmografisindeki işlere bakıldığında Şili tarihine yönelik takındığı politik tavırla dikkat çeken yönetmenin yeni filminde Katolik Kilisesi’ne dönük bir hikaye yaratması, hiç kuşkusuz ortaya orijinal bir yapım çıkacağının habercisiydi. The Club, mazhar olduğu ilginin hakkını fazlasıyla veriyor.
Kilise içerisinde yaşanan pedofili vakalarına ve eşcinsellikle ilgili çıkan tartışmalara sözüne esirgemeden değinen yapım, derinlerinde ve detaylarında ortaya koyduğu cesaretin meyvelerini toplamasını biliyor. Yerleşik bir topluluğa gelen yabancıyla değişen hayatları ele alan ve katarsisle çözüme kavuşan hikayesinin genel çerçevesine fazla sadık kalması dışında olumsuz sayabileceğimiz bir özellik barındırmayan The Club, sinefillerin asla kaçırmak istemeyecekleri bir yapım.”

Pan Görsel Kültür Derneği, Kemalpaşa Mahallesi Mersin Dede Sokak No 44 Daire 2 adresinde.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir