Pazar Alanındaki Çalışmalarda Son Durum…

Pazar Alanındaki Çalışmalarda Son Durum…
25 Kasım 2016

Çanakkale’de Salı, Cuma ve Pazar günleri hizmet veren Pazar Alanında vatandaşların ve esnafın kullanım kolaylığını arttırmak adına çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi.
Bu kapsamda, Pazar Alanında bulunan Zabıta Müdürlüğüne ait kontrol noktası, yenileme çalışmaları kapsamında yıkıldı. Yıkılan alanda yeniden inşa edilen binanın inşaatı ve iç düzenlemeleri tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.
2
Zabıta Müdürlüğüne ait kontrol noktasında Bebek Bakım Odası ve Mescid de bulunuyor.
Pazar Alanında bulunan tuvaletler de hijyen ve estetik görünüm açısından Pazar alanının hemen dışındaki otopark alanının bulunduğu bölgeye taşındı. Kaba inşaatı tamamlanan ve yakın bir tarihte hizmete girmesi planlanan yeni tuvalet binası toplam 63 m2 kapalı alana sahip olup, içerisinde engelli vatandaşların kullanımına yönelik engelli tuvaletlerini de barındırıyor.
1
Öte yandan, Pazar Alanında yağmur suyu tahliyesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında yağmursuyu iniş borularının monte çalışmaları devam ediyor. Çatı bölümünün aşırı ısınmasını önlemek amaçlı gerçekleştirilen çatı yalıtımı çalışmalarında da sona gelindi. Son olarak Pazar alanının Set Boyu Caddesi cephesinde yağmura ve rüzgara karşı dayanıklı, aynı zamanda pazarın havalanmasını sağlayan güneş kırıcı imalatı da tamamlandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir