Pazar Pazarı, 7 Mart’tan İtibaren Cuma Pazarının Yerinde Kurulacak

Pazar Pazarı, 7 Mart’tan İtibaren Cuma Pazarının Yerinde Kurulacak
04 Mart 2010

Çanakkale?de yıllardır Barbaros İlköğretim Okulu karşısındaki bölgede kurulan Pazar pazarı, vatandaşların talepleri doğrultusunda belediye meclisinde alınan kararla kaldırılarak 7 Mart Pazar gününden itibaren Cuma pazarının bulunduğu yerde kurulacak.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda Pazar pazarının bulunduğu yerden kaldırılmasına karar verildiğini belirterek, ?Mahalle arasında pazar yerinin olması doğru değil. Bu konuda vatandaşların da şikayetleri vardı. Bu konu meclisimizde ele alındı ve pazarın Cuma pazarının bulunduğu yerde kurulmasına karar erildi. 7 Mart Pazar gününden itibaren de pazar, Cuma pazarının bulunduğu yerde kurulacak? dedi.

Başkan Gökhan, Pazar pazarında Cuma pazarına göre daha az esnafın bulunduğunu da belirterek, ?Cuma pazarına göre Pazar pazarında esnaf sayısı hemen hemen yarı yarıya az. Cuma pazarında yeri olan Pazar pazarındaki esnaflar burada tezgah açarken katılım payı ödemeyecekler. Eğer Cuma pazarında yerleri yoksa onlar da yarı yarıya katılım payı ödeyecekler. Baza vatandaşlarımız Pazar pazarının mahallelerinden kaldırılması ile zor duruma düşeceklerini ve özellikle yaşlıların alışveriş yapmakta güçlük çekeceklerini söylüyorlar. Buna da bir çözüm yolu bulduk. Belediye Denetimli Halk Otobüslerinden birini belirli bir güzergahta o güne mahsus ücretsiz olarak sefer yaptıracağız? dedi.
Başkan Gökhan, Pazar pazarının ardından semt pazarı olarak Salı günleri Rotary Park ile Amfi Tiyatro bölgesinde kurulan pazar ile ilgili bir çalışma da yapacaklarını belirterek, ?Bu konuyu da bir çözüme kavuşturmamız lazım. Salı pazarı konusunda da bir çalışmamız olacak. Burayı mahalle arasından kurtarıp daha modern bir yerde toplamaktan yanayız? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir