Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Peter Jackson’un belgeseli geliyor

Yüzükler Efendisi film serisinin unutulmaz yönetmeni Peter Jackson tarafından derlenen “TheyShall Not GrowOld” belgesel filmi, 17 Aralık’ta ABD’de vizyona giriyor. Filmin Conkbayırı Muharebesi’ni konu alan dioramada bulunan muhteşem detaylar şimdiden ilgi konusu olmayı başardı.

‘’Yüzüklerin Efendisi’’ ve ‘’Hobbit’’ serilerinin yönetmeni Peter Jackson, daha önce hiç yayınlanmamış ve renklendirilmiş görüntülerle 1. Dünya Savaşı’nı anlatıyor. Peter Jackson ‘’Hobbit’’ serisinin son filminden 4 yıl sonra bir belgeselle geri dönüyor. Jackson ‘’TheyShall Not GrowOld’’ ile 100 yıllık arşivleri birleştirirken, 1. Dünya Savaşı’nı bambaşka bir dille anlatacak. Bu belgesel için Peter Jackson ve ekibi ImperialWar müzelerinin film arşivlerine özel izinle girerek çalışma imkanı bulmuş. Ayrıca BBC arşivlerinde de ses kayıtlarına ulaşarak filme hazırlamış. 1. Dünya Savaşı mütarekesinin 100. yıldönümü için hazırlanan ‘’TheyShall Not GrowOld’’ belgeselinde en çok dikkat çeken özellik ise arşivlerdeki görüntülerin renklendirilmesi. Yeni nesillere 1. Dünya Savaşı’nın ön cephelerinden görüntülerle savaşın gerçekliğini göstermeyi hedefleyen Jackson; “Onlar savaşı siyah beyaz değil, canlı yaşadılar” diyerek yaptığı çalışmanın önemini anlatıyor. 17 Aralık 2018 tarihinde ABD’de gösterime girmesi beklenen belgesel filminin diorama çalışmaları da büyük merak uyandırdı. Filmin Conkbayırı Muharebesi’ni konu alan dioramada yer alan muhteşem detaylar, sinemaseverler tarafından büyük beğeni kazanıyor. Öte yandan belgeselin önümüzdeki aylarda tüm ülkerlerle birlikte Türkiye’de gösterime girmesi hedefleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir