Piri Reis Haritaları Müzesinin Açılış Protokolü İmzalandı

25 Kasım 2014

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılarak Çanakkale Valiliğine devredilen Piri Reis ve Haritaları Sergisi malzemelerinden oluşan müzenin açılış protokolü Vali Ahmet Çınar ve Bülend Engin tarafından imzalandı.

Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde açılacak müzeyi Çanakkale merkez ve ilçelerinden ziyaret edecek öğrencilerin ÇTSO tarafından taşınacağını belirten Vali Ahmet Çınar, öğrencilerin müzeyi görmeleri ve Piri Reisi tanımalarının sağlanacağını söyledi.

Protokolün imzalanmasında müzenin açılmasıyla ilgili konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Engin şunları kaydetti:

“Piri Reis’in 500 yıl önce bize miras bıraktığı değerlerini sonsuza kadar yaşatmak için Sayın Valimizin takdirleri ile müze artık ÇTSO Kongre Fuar Merkezimizde. Devrinin en büyük denizcisi artık bizimle nefes alacak. Bizler de ticaret ve sanayimizin ufkunu, Gelibolulu Piri Reis’in dünya ticaretine açılan yollarından yürüyerek genişleteceğiz. 500 yıl önce çizilen sadece bir dünya haritası değildir. Çizilen dünya ticaret yollarının, ticarette uzakları yakın etmenin haritasıdır.”

Protokolün imzalanmasında Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yürükçü de hazır bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir