PISA Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

06 Mart 2015

2015 PISA ‘Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’na katılacak olan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Arslan, İl Milli Eğitim Şube Müdür Ali Temel ve M. Bünyamin Uruç ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ebru Boladan’ın katıldığı bilgilendirme toplantısı 03 Mart 2015 Salı günü yapıldı.

Toplantıda PISA uygulamaları ile ilgili olarak 16-23 Şubat 2015 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen PISA ve TIMMSS konulu eğitim seminerine katılan Milli Eğitim Şube Müdür Ali Temel tarafından bilgilendirme yapıldı.

Şube Müdürü Ali Temel; Öğrencilerin Matematik ve Fen alanlarında kabiliyet ve kazanımlarının ölçüleceğini, bunun bir sınav ya da yarışma olmadığını, üyesi olunan Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu IEA ve üyesi olunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı OECD tarafından yürütülen uluslararası öğrenci değerlendirme programı olduğunu belirtti.

PISA “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı”;
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma projesi.

[canakkale.meb.gov.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir