Polis Nezaretinde Baz İstasyonu İnşaatı

25 Kasım 2010

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde vatandaşların tepkisi sebebiyle geçen ay içerisinde inşa edilemeyen baz istasyonu bu kez polis nezaretinde kuruldu.

Özel bir iletişim şirketine ait baz istasyonunun Alaaddin mahallesine kurulacağını öğrenen mahalle sakinleri 1 ay önce bu bölgede eylem yapmış ve istasyonun kurulmasını engellemişlerdi. Ancak bu geçen süre içerisinde özel iletişim şirketinin yetkilileri yasal gereksinimlerini yerine getirdikten sonra Aladdin mahallesi Neşati sokakta bulunan H.T?ye ait üç katlı binanın üstüne baz istasyonunu polis güvenliği eşliğinde mahalleye getirilen vinçlerle kurdu. İki polis otomobili ve sokakların başında alınan güvenlik önlemlerinin ardından, üç katlı binanın üstüne kurulan kurulan baz istasyonunun mahallede bulunan Sağlık Meslek Lisesi ve Hakimiyet İlköğretim okuluna 150 metre mesafede olmaları tepkiye sebep oldu.

Baz istasyonunun polis nezaretinde kurulmasına tepki gösteren Sadettin Biçer, (42) ?Baz istasyonunun kurulmaması için mahalleli olarak mücadele ettik. Buna izin verenler, gelip kurulduğu bölgeyi gördüler mi acaba? Bu çok sağlıksız bir durum. İki okul arasına üstelik Sağlık Bakanlığı’nın yeni yasasında ?Baz istasyonları cami ve okul binalarına ve yakın yerlere kurulmayacak? demesine rağmen bu istasyon buna aykırı olarak kuruldu. Bunun için yetkililere sesleniyorum. Bu baz istasyonları ile ilgili verdikleri kararları bir gözden geçirsinler? dedi.

Bu arada, kurulan baz istasyonundan habersiz okudukları Sağlık Meslek Lisesi bahçesinde neşeyle oynayan öğrencilerin okuluna yakınlığı ise fotoğraflara ilgiç şekilde yansıdı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir