Portİzmir – Çanakkale Bienali “Anımsama” Sergileri Çevrimiçi Devam Ediyor

Portİzmir – Çanakkale Bienali “Anımsama” Sergileri Çevrimiçi Devam Ediyor
15 Aralık 2020

K2 Çağdaş Sanat Derneği ve Çanakkale Bienali İnisiyatifi CABININ’in, Kültür için Alan desteğiyle hayata geçirdiği “İzmir ve Çanakkale / Çağdaş Sanat Hafızası Üzerine Birlikte Düşünmek” projesinin bir parçası olan “Anımsama” sergileri, 2 Aralık tarihinden itibaren bir ay süreyle çevrimiçi olarak ziyaret edilebilecek.

2 Aralık tarihinden itibaren bir ay süreyle çevrimiçi olarak ziyaret edilebilecek “Anımsama” sergileri, Portİzmir ve Çanakkale Bienali kapsamında üretilen ya da sergilenen, bu kentlerden ilham alan sanat üretimlerinden bir seçki sunuyor. Portİzmir sergi ve projelerinden Ali M. Demirel, Behçet Aktaş, Hakan Kırdar, Quatuor Elementa, Ramazan Bayrakoğlu, Tomislav Brajnović, xurban_collective (zombie edition) ve Yeni Anıt ile Çanakkale Bienali’nin önceki edisyonlarından Akın Aksu, Georgios Katsagelos, Jakob Gautel, Korhan Başaran, Nikita Alexeev, Pınar Yolaçan, Reysi Kamhi ve Yeni Anıt’ın üretimlerinden oluşan sergiler, süreli etkinliklerin üretim ve deneyim belleği anımsatmayı hedefliyor.

Güncel pandemi koşullarına ek olarak, yakın zamanda İzmir’de meydana gelen depremin de etkisiyle tüm sergi ve söyleşiler çevrimiçi olarak gerçekleşiyor.

Portİzmir sergisini gezmek için bu linkten giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir