Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, ÇOMÜ’de Rektör Adaylığını Açıkladı

20 Aralık 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi?nde (ÇOMÜ) Şubat ayı içerisinde yapılacak rektörlük seçimleri öncesi Prof. Dr. Erdinç Yiğitbaş ve Prof. Dr. Sefa Dereköy?ün ardından üçüncü aday Prof. Dr. Muammer Karaayvaz oldu.

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti?nde düzenlediği basın toplantısında Şubat ayı içerisinde yapılacak rektörlük seçimlerine aday olduğunu belirten ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Eski Başhekimi Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, “Rektör olmam halinde hedeflerimin başında üniversitede eğitim ve öğretimin daha üst düzeylere çıkması için gereken profesyonel yardım ile alt yapı çalışmalarının tamamlanması yer alıyor. Bunun dışında üniversitemizin uygulamalı birimlerinde mevcut alanların geliştirilmesi, uygulama alanı olmayan birimlerde en kısa sürede uygulama alanı açılmasını sağlamaktan yanayım” dedi.

ÇOMÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, konuşmasında Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi?nin sağlık ve eğitim hizmetlerini en üst düzeyde verecek seviyeye getirmeyi hedeflediğini de belirterek, “Ayrıca üniversitemizin bina ve altyapı eksikliklerinin, kuruma yakışır projelerle tamamlanması; üretim yaptığı alanlarda profesyonel işletmeciliği destekleyerek gelir ve istihdam artışının sağlanması; üniversite çalışanları ve öğrencilerinin kültür, sanat ve sosyal gelişimine katkıda bulunacak her türlü gerişimin desteklenmesinden yanayım” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir