Profesyonel Web Sitesi Yapma

servet
19/04/2014
19 Nisan 2014

Reel yaşamla iç içe geçmiş sanal dünya gerçekliği içinde önemli alanlar olan web sitesi yapma ve sahip olma, bilişim çağında yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta. Bilindiği üzere web sitesi; web üzerinde yer alan görsel, yazınsal ve çeşitli animasyonlar içeren, ziyaretçilerine bil aktarmak, işlem yaptırmak gibi farklı hizmetler sağlayan dokümanlar topluluğu alanlarıdır.

Http ya da https protokolleri içinde, wordwide web, alan adı ve com yani üst seviye alan adı bileşenlerinden oluşan benzeri olmayan adresler ile ulaşılabilen web siteleri, ziyaretçilerine görsel sunum şeklinde sergilenir.

Web Sitesi Yapma Gereklilikleri
Yeni nesil bilgi ve bilişim alanları olan web siteleri, işletmeler, kurumlar ve bireyler için kendilerini ifade etme, hizmetleri ve ürünlerini tanıtma ve anlatma alanları olmakla birlikte sosyal medya ve paylaşım alanları gibi gün geçtikçe artan ve farklılaşan uygulamaları ile karşımıza çıkmakta.

Profesyonel ya da amatör biçimde web sitesi yapma işleminin olmazsa olmazları hosting ve server hizmetleridir. Hosting yani barındırma işlemini büyük boyutlu bir ana bilgisayar olarak düşünebiliriz. Web sitesinde yer alan tüm bilgi, belge ve dokümanın tutulduğu teknik destekli ve sürekli açık geniş bantlı hostingler olmaksızın web alanları yaratılamaz. Bununla birlikte server ise sunucu görevini yerine getirmektedir. Web sitesi yapma konusunda tüm detayları ile bilgi ve hizmet http://mevese.com adresinde bulunmakta.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir