Rehber Öğretmenler “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri” İçin Hazır

23 Mayıs 2015

Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Yeşilay arasında düzenlenen protokolle hayata geçirilen “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi” kapsamında düzenlenen ‘Bağımlılıkla Mücadele Kursları’na katılarak belge almaya hak kazanan Rehber Öğretmenlere belgeleri, düzenlenen törenle verildi.

22 Mayıs 2015 Cuma günü, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen törene; Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu, İl Milli eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Doğancı, okul yöneticileri ve Bağımlılıkla Mücadele Kursları’na katılarak belge almaya hak kazanan Rehber Öğretmenler katıldı.

30 Mart – 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen kurslara Çanakkale’de görev yapan 113 Rehber Öğretmen katıldı. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Formatör Öğretmenleri Dilber Engin, Çiğdem Gündoğan, Raşit Turan, Funda Alkın ve Serap Özkahya tarafından verilen eğitimler; Ayvacık, Bayramiç ve Bozcaada ilçelerinde görev yapan Rehber Öğretmenlere Ezine’de; Merkez, Gökçeada, Eceabat, Lapseki ilçelerinde görev yapan Rehber öğretmenlere Merkez İlçe’de; Çan, Biga ve Yenice ilçelerinde görev yapan Rehber Öğretmenlere Çan’da; Gelibolu’da görev yapan Rehber Öğretmenlere Gelibolu’da düzenlendi.

Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu konuşmasında Çanakkale’nin bağımlılıkla mücadele konusunda, eğittiği insan sayısıyla, elde ettiği başarıyla Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirterek, “Valiliğimizin, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Çanakkale’de bu konuya önem veren herkesin sizlerden beklentisi, aldığınız bu sertifikaların hakkını vermenizdir. Sizlere emek veren formatör öğretmenlerimize, sizlere tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Sertifika Töreni; İl Formatörü Dilber engin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Doğancı ve Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu’nun konuşmalarının ardından, Rehber Öğretmenlere sertifikalarının takdim edilmesi ile sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir