Rektör Laçiner: “Çanakkale, Yeni Öğrencilerimize Yardımcı Olmalı”

30 Ağustos 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına hazırlanıyor. Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan kayıt işlemleri hakkındaki görüşlerini ÇOMÜ TV ekranlarına paylaştılar.

Yeni kayıtlar, yatay ve dikey geçiş öğrencileri ile birlikte toplamda 13 bin öğrencinin aileleriyle birlikte Çanakkale’ye geleceğini söyleyen Rektör Laçiner, gelecek öğrencilerin şehre ve üniversiteye adapte olabilmeleri için hem duyuru hem de mektup yoluyla bilgilendirmek için çalıştıklarını dile getirdi. Aynı zamanda kente de büyük sorumluluk düştüğünün üzerinde duran Laçiner, Çanakkalelilerden, gelen öğrenciyi sevgi ve saygıyla kucaklamalarını istedi. Kentin yerel idaresi, STK’ları ile diğer kurum ve kuruluşlarına çok büyük görevler düştüğünün de altını çizdi. Çanakkale’deki ev kiralarıyla ilgili görüşlerini de aktaran Rektör Laçiner sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle ev sahiplerinden özel bir ricamız var. Çanakkale hızla büyüyor ve biz bu büyümeye üniversite olarak ciddi bir katkı sağlıyoruz. İki yıl önce 27 bin öğrencimiz vardı. Bugün 42 bin 500 öğrenciye merdiven dayamış durumdayız. Çanakkale’ye üniversitemiz iktisadi ve ekonomik anlamda, öğrencisiyle ve personeliyle çok büyük katkı veriyor ve vermeye de devam edecek. Kısa vadede para kazanmak veya rant elde etmek gibi bir kaygıyla, bize gelen öğrencilerimizi, çalışanlarımızı ürkütmezlerse, bu tür istismarlara yol açılmazsa çok mutlu oluruz. Kira fiyatlarında ciddi oynamalar oldu. Öğrencilerimizin önemli taleplerinden bir tanesi kira fiyatlarının düşürülmesi. Aynı zamanda öğrencilerimizin ulaşım ile ilgili talepleri de var. Ulaşımda zaman ayarlamasına da dikkat etmek gerekiyor. Otobüse ihtiyacın olduğu saatlerde otobüs sayısının arttırılması gerekiyor. Ufak tefek kusurlar da giderilirse Çanakkale, dört dörtlük bir öğrenci kenti olma yolunda ilerliyor.”

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar ise ÇOMÜ TV ekranlarına yaptığı açıklamada, üniversite sınavının sonuçları açıklanır açıklanmaz hazırlıklara başladıklarını söyledi. Kazanan öğrencilerin yapması gerekenleri, Çanakkale ve ÇOMÜ ile alakalı tüm bilgileri içeren bir broşür hazırladıklarını ve www.comu.edu.tr adresine yüklenen bu broşürde öğrencilerin gerek buraya gelmeden gerekse buraya geldiklerinde hangi adımları izlemeleri gerektiğinin anlatıldığını aktardı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir