Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Özdemir’in Cenazesi Defnedildi

27 Mart 2014

Bursa’da meydana gelen kazada hayatını kaybeden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Özdemir için ÇOMÜ Rektörlük Binası önünde bir tören düzenlendi.

Bursa yakınlarında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Prof. Dr. Eyüp Özdemir’in cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak Çanakkale’ye getirildi. Özdemir’in Türk bayrağına sarılı tabutu Terzioğlu Yerleşkesi Rektörlük Binası önüne getirildi. Özdemir’in yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Özdemir’in özgeçmişi okundu.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Özdemir hoca gibi birinin arkasından konuşabilmek çok zor. İnşallah hepimiz onun gibi vefat etmeyi de, aynı şekilde yaşamayı da hak ederiz” dedi.

Rektör Laçiner, Özdemir ile son kez görüşmelerine değinerek, şöyle konuştu:

“Bu binanın ikinci katında bana ‘Hocam bir Ankara’ya gideyim’ diye son bir kez daha ısrar etmişti. Doçentliği, profesörlüğü gelmiş arkadaşlarımız vardı. YÖK’te kadrolar tıkanmıştı. ‘Hocam’ dedi ‘gideyim ben ikna ederim, konuşurum. Ben de dedim ki ‘Ankara şu anda karışık, seçimlerden sonra gidersin.’ Bir hafta ısrar etti, kendi vefatına ısrar etmiş. En sonunda dün ‘tamam Hocam gidin’ dedim. Biraz da burada olan arkadaşlarımızın kadroları için vefat etti. Öğrencileri için koştururken vefat etti. Görevi başındaki bir insan olarak hayatını kaybettiği için kendisi bir şehittir.”

Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Genç ile Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Dilgin de birer konuşma yaparak Eyüp hocayı anlattılar ve onun kaybından dolayı duydukları üzüntülerini dile getirdiler.

Müftü İbrahim Öcüt’ün duasının ardından tören sona erdi.

Törene, Özdemir’in yakınları, Vali Ahmet Çınar, Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Bursa-Ankara çevre yolunun 26. kilometresi İğdir köyü çıkışında meydana gelen kazada ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Özdemir olay yerinde hayatını kaybederken, üniversite Personel Daire Başkanı Abdurrahman Elçi ile İsmail Çiftçi de yaralanmıştı. Prof. Dr. Eyüp Özdemir, Mecidiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çanakkale Yeni Şehir Mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine, Özdemir’in yakınları, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale il protokolü, askeri erkan ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.
Şiddetli yağmura rağmen yoğun bir katılımın olduğu cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir