‘Rengarenk Düşler Karma Resim Sergisi’ Açıldı

18 Haziran 2009

Çanakkale?de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Atölyesinde Vahid Novruzov nezaretinde 11 öğrenciyle bir yıl boyunca yürütülen resim çalışmaları açılan sergi ile beğeniye sunuldu.

Karma Resim Sergisi çalışması ile ilgili bilgi veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Resim Bölümü Öğretim Üyesi Vahid Novruzov, bir yıllık bir çalışma döneminin başarıyla bittiğini ifade ederek, ?11 öğrencimizin hazırladığı 58 eseri bugünden itibaren sanatseverlerle buluşturduk. Bizim için çok başarılı bir çalışma oldu. Öğrencilerimiz tamamen kompozisyonlarında özgür çalıştılar. 58 eser, yağlı boya, pastel boya, sulu boya şeklindeki çalışmalarla meydana gelen bu sergimiz 25 Haziran tarihine kadar açık kalacak? dedi.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde Defterdar Sacide Şakar ile birlikte açılışı gerçekleştiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Çanakkale?nin her zaman sanata değer veren bir kent olduğunu belirterek, ?Altyapısı olan kentte yaşayan insanların barış içerisinde oluşu aynen burada da gördüğümüz gibi sanata da yansıyor. Ben bütün arkadaşlarımızı bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum ve başarılarının da devam edeceğine inanıyorum? dedi.

Açılışa Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Defterdar Sacide Şakar, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan, Şube Müdürü Sevim Ateş, akademik personel ile çok sayıda sanatsever katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir