“Renklerin İçinden Düşlerin İçine”

“Renklerin İçinden Düşlerin İçine”
12 Kasım 2018

Ressam Yasemin Yıldızgedik ve kursiyerlerinin eserlerinden oluşan “Renklerin İçinden Düşlerin İçine” isimli resim sergisi, Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyarete açıldı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren ressam Yıldızgedik, 3-54 yaş arası geniş bir yelpazede kursiyerlerinin eserlerine yer verdiklerini belirterek, katkılarından dolayı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi Anasanat Dalı Dr. Öğretim Üyesi Enver Yolcu ve Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit’e teşekkürlerini sundu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi Anasanat Dalı Dr. Öğretim Üyesi Enver Yolcu da Yasemin Yıldızgedik’in öğrencilik dönemlerinde de başarılı olduğunu belirterek kendisini bu tür çalışmaların içinde görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleşti. Konuklar sergiyi beğeniyle gezerken, özellikle minik kursiyerlerin heyecanı görülmeye değerdi. Rengarenk çalışmalardan oluşan sergi, 23 Kasım 2018 tarihine kadar Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyaret edilebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir