Reşat Tabak Mezarı Başında Anıldı

13 Ekim 2012

1968 ? 80 yılları arasında 3 dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapan, Reşat Tabak ölümünün 25.yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

1968 ? 80 yılları arasında 3 dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapan, kentin ihtiyaçları ve gelişimi doğrultusunda çok sayıda önemli çalışmaya imza atan ve öncülük eden duayen Belediye Başkanı Reşat Tabak mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.

Anma töreninde konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Reşat Tabak’ı unutmadıkların belirterek; “Bugün Reşat amcamızın ölüm yıl dönümü dolayısıyla buradayız. Onu anmak için, onu un utmadığımızı göstermek için buradayız. Burada bulunanlar Reşat Amcayı yakından tanıyor. O bizim başkanımız değil amcamızdı. Reşat Tabak emeği ile yaşamını yürüten, tamircilik yapan tamir hanesi şimdiki Selahi Aksoy pasajında olan ve oradan çıkarak ve kendini topluma adayarak siyaset yapan bu kente belediye başkanı olarak hizmete devam eden emekten yanaydı. O günkü şartlarda 1968 şartlarında yollar yokken Ankaralara gidip 124 arabasıyla oralarda devletten Çanakkale için yardımlar toplayan yatırımlar alan, hastalığını bile orada geçiren bir çalışkan kişiliği vardı. Bu onun 1980 yılına kadar seçilmesine neden oldu. Maalesef 80 darbesi onu da belediye başkanlığından aldı. Daha sonraki süreçlerde de 1989’dan sonra bu kent sosyal demokrat belediye başkanlıkların kazandı ama onun ömrü bunu görmeye yetmedi. Biz onun devamıyız. Biz Reşat Tabak misyonunu devam ettiren o kulvarda giden ve onun bize gösterdiği şekilde hizmet etmeye çalıştığımız hep ifade ettik. Bu kentin simgelerindendir. Uzun yıllar geçse de ibret olarak burada anılmalıdır. Bunlar anılmaya devam ederse toplumda gelişir ve Çanakkale bu misyonu sahiplenir. Özgür, insan haklarına saygılı yönetimlerle yönetilmeye devam eder” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir