Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Resmi Geçit Törenine Katılacak Askeri Gemiler Çanakkale’ye Gelmeye Başladı

Resmi Geçit Törenine Katılacak Askeri Gemiler Çanakkale’ye Gelmeye Başladı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü ekinlikleri kapsamında, 18 Mart günü Boğaz’da resmi geçit törenine katılacak askeri gemiler Çanakkale’ye gelmeye başladı.

Sabah saatlerinden itibaren Çanakkale’ye gelerek şehir iskelesi açıklarındaki dubalara bağlanan gemiler, 18 Mart günü öğle saatlerinde Boğaz’da gerçekleştirecekleri resmi geçit töreni için beklemeye başladı.

İlk kez 2010 yılında gerçekleştirilen denizde resmi geçidin bu yıl da yapılacağını belirten askeri yetkililer, törenin saat 14.00 ile 14.30 arasında Çimenlik Kalesi önünde, saat 14.50 ile 15.10 arasında da Şehitler Abidesi önünde yapılacağını açıkladı.

Denizdeki resmi geçit törenine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı yüzer ve uçar unsurlarla Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçar unsurlar iştirak edecek.

Sahilde bulunan vatandaşların da beğeni ile izlediği gemilerin bir kısmının ise Nara’daki iskelede bağlı bulunduğu öğrenildi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir