Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ressam Sera Sekitmen’in 14. Kişisel Resim Sergisi Açıldı

Ressam Sera Sekitmen’in 14. Kişisel Resim Sergisi Açıldı

Ressam Sera Sekitmen’in 14. kişisel resim sergisi 22 Şubat Cuma günü düzenlenen kokteylle Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyarete açıldı.

Çanakkale Lions Kulübü’nün 50. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleşen serginin açılışına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Çanakkale Lions Kulübü Başkanı Mustafa Yıldırım ile çok sayıda sanatsever katıldı. Sergi, 02 Mart Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilir.

Sera Sekitmen Hakkında
Uzun yıllar yaşadığı Bodrumda yöreyi konu alan temalarla çalışan Sekitmen su ve boyanın buluşmasında doğan fluluğu seviyor. Eserlerinde renk ve hacim konularını da kurcalayan sanatçının soyut resimleri bu arayışları yansıtıyor. Konularında fluluk ve kontrastlığı iç içe resmederken kurduğu dengeyle de izleyiciyi yönlendiriyor. Peyzajları, doğup büyüdüğü İstanbul’u, yıllardır yaşadığı Eceabat’ı, kadınları, kedileri, palyaçoları ve denizi ustaca yorumlayan sanatçının 14. kişisel sergisi. Sanatçı, çalışmalarını uzun yıllardır yaşadığı Eceabat’taki atölyesinde sürdürüyor.

[Fotoğraf Kaynağı: Hacer Kısmet / Facebook]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir