Rize ve Van’ın Ardından Çanakkale’de de Bir Tavuk Minik Yumurta Yaptı

09 Mayıs 2012

Küçük tavuk yumurtaları yaygınlaşıyor. Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde bir tavuk 12 gram ağırlığında yumurta yaptı.

Rize’den gelen 11 gramlık minik tavuk yumurtası haberi Guinnes rekorlar kitabına aday gösterilecekken, yeni bir rekor Van’ın Muradiye ilçesinden geldi. 8,31 gram olarak ölçülen yumurtanın şöhreti Lapseki’nin tavuklarını da etkilemişe benziyor. Çanakkale’nin Lapseki ilçesinin Kocaveli köyünde yaşayan Ertuğrul Gölge, yumurtaları toplamak için girdiği kümeste 3 santimlik minik yumurtayı görünce şaşırdı. Daha önce böyle bir şey görmediğini belirten Gölge, aynı tavukların yumruk büyüklüğünde yumurta da çıkardığını söyledi.

“Guinnes rekorlar kitabının şöhreti bizim tavukları da harekete geçirdi” diyen Gölge, şaşkınlığını espri yaparak ifade etti. Köy muhtarının kümesinde de tavukların küçük yumurtladığını aktaran Gölge, bu değişimde baz istasyonunun etkisi olabileceğini düşündüğünü ifade ederek, uzmanların bu konuyu araştırmasını istedi.

Ertuğrul Gölge, kümesinden çıkan 12 gram ağırlığındaki yumurtanın Rize’deki rekorun araya girmesiyle üçüncü sırada yer bulabileceğini tahmin ettiğini söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir