Roman Dernekleri GMKA’da Buluştu

24 Aralık 2012

Türkiye’de bulunan Roman Dernekleri GMKA’da yaptıkları toplantıyla, tek bir federasyon çatısı altında toplanmak için ilk adımı attı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bulunan Roman Derneklerinin katıldığı bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Toplantıda Türkiye çapında kurulmuş Roman Derneklerinin tek bir çatı altında toplanması amacıyla düzenlenen toplantıda Trakya, Balıkesir, İzmir, Aydın, Hatay, Bursa, Yalova, Koceli bölgesinden Roman Derneklerinin Başkanları ve temsilcileri katıldı. Hükümetin roman açılımı kapsamında Roman Derneklerinin karşılaştıkları sorunların ve çözüm yollarının konuşulduğu toplantıdan, tüm derneklerin tek bir federasyon çatısı altında toplanması kararlaştırıldı.

Toplantıya katılan Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, öncelikle dernek temsilcilerini Ajansta ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Tüm derneklerin tek bir çatı altında toplanması yönteminin doğru bir yol olduğunu söyleyen Genel Sekreter Mustafa Gündoğan, “Güney Marmara Kalkınma Ajansı olarak toplumumuzun bir parçası olan romanların sorunlarına ve çözüm yollarına katkı sunmaya çalışacağız. Sizlere kapımız her zaman açık” diye konuştu.

[gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir